Κυριακή 18 Νοεμβρίου 2012

ΟΜΑΔΑ ΝΕΩΝ ΝΙΚΗΣ ΒΟΛΟΥ - ΝΕΟΙ ΠΙΕΡΙΚΟΥ 1-1

ΟΜΑΔΑ ΝΕΩΝ ΝΙΚΗΣ ΒΟΛΟΥ - ΝΕΟΙ ΠΙΕΡΙΚΟΥ 1-1 στο πρωτάθλημα ΟΠΑΠ της Football League Νέων

Σάββατο 17 Νοεμβρίου 2012
Πολύ καλό ποδόσφαιρο απο τους Νέους του Πιερικου σήμερα στο Βόλο απέναντι στην αντίστοιχη ομάδα της Νίκης Βόλουστο, γήπεδο της Μητρόπολης Δημητριάδος στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής του...
πρωταθλήματος ΟΠΑΠ της Football League Νέων.
Το αποτέλεσμα του αγώνα 1-1, με φανερά αδικημένη την ομάδα του Πιερικού που άξιζε τη νίκη.
Απο το πρώτο ημίχρονο οι Νέοι του Πιερικού ήταν πού καλύτεροι των αντιπάλων, δέν βοηθούσε όμως και το γήπεδο (πλαστικό και μικρών διαστάσεων) για να γίνει καλύτερο το παιγνίδι.Ο Πιερικός είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων, έπαιξε καλά και έχασε μία καλή ευκαιρία με τον Παπατόλιο που βρέθηκε τέτατέτ με τον αντίπαλο τερματοφύλακα σε κάθετη μπαλιά του Ζώβληκα.Ομως η τοποική ομάδα ευτύχησε να προηγηθεί στην μία και μοναδική ευκαιρία, μετά από εκτέλεση φάουλ του Γεωργατζή, αδράνησε η άμυνα του Πιερικού και με κεφαλιά  του Άγγελου Αργύρη  προηγήθηκε στο σκόρ 1-0.
Στο δεύτερο ημίχρονο ο Πιερικός ξεκίνησε με μία αλλαγή στη θέση του Τσοποζίδη πέρασε ο Καλαϊτζής.
Ο Πιερικός μπήκε δυνατά, ήταν καλύτερος και με την δέυτερη αλλαγή του τον Ζούκα Γκβαζάβα που πέρασε στη θέση του Τσιώμη ισοφάρισε με ένα πολύ ωραίο σούτ μετά απο κάθετη μπαλιά του Καρτσαμπά στο 70 λεπτό.
Ο Πιερικός συνέχιζε να είναι επιθετικός και είχε μία πού καλή ευκαιρία να φύγει με τους τρείς βαθμούς της νίκης σε ευκαιρία του Βραχνού.Στο 75 λεπτό τραυματίστηκε ο Μπλιούμης και στη θέση του πέρασε ο Τόσκας.